Dla firm

Dla firm

 

  • Gdańskie Usługi Komunalne Sp. z o.o. informują, że od dnia 2 stycznia 2023 roku nastąpiła zmiana dotychczasowego harmonogramu wywozu odpadów z nieruchomości niezamieszkałych (firmy).

     

Powodem tych zmian jest optymalizacja odbiorów odpadów komunalnych poprzez, między innymi, powiększenie floty samochodów obsługujących Państwa nieruchomości. Nowy system ma usprawnić odbiory odpadów komunalnych przy zachowaniu wysokiego standardu obsługi.

Wdrożenie nowego systemu będzie się odbywać w grudniu i wiązało się będzie ze zmianą harmonogramu.  Za ewentualne utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość. Dołożymy jednak wszelkich starań, aby ten czas przejściowy był dla Państwa jak najmniej odczuwalny w skutkach. Jesteśmy jednak przekonani, że planowana zmiana przyniesie wymierne korzyści oraz pozwoli nam na zapewnienie ciągłości i terminowości odbioru odpadów z nieruchomości niezamieszkałych.

 

Pobierz aktualny harmonogram >>>>

Uwaga! Zmiana dni odbiorów w stosunku do poprzedniego roku.

 

  

Sprawdź swój adres w harmonogramie online na CzysteMiasto.pl

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  • Komunikat dla właścicieli nieruchomości niezamieszkałych!

Od dnia 08.06.2020 r., będą zabierane wszystkie pojemniki do gromadzenia odpadów, jeżeli nie podpisaliście Państwo dotąd z nami umowy dzierżawy. Aby umożliwić odbiór odpadów, zobowiązani są Państwo do wyposażenia nieruchomości w pojemniki we własnym zakresie.

Jeżeli chcą Państwo nadal korzystać z naszych pojemników prosimy niezwłocznie dostarczyć wypełniony i podpisany Wniosek o zawarcie umowy dzierżawy pojemników.

 

Dokumenty i regulamin dzierżawy pojemników na odpady segregowane obowiązujący od 01.06.2020:

Pobierz dokument Regulamin dzierżawy pojemników na odpady >>>

Pobierz aktualny formularz - Wniosek o zawarcie umowy dzierżawy pojemników >>> 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  • Od 1 lutego 2020 nastąpią zmiany systemu gospodarki odpadami w Gdańsku.

 

W konsekwencji  powyższych zmian zachodzi konieczność:

1) Podpisania nowej umowy dzierżawy pojemników

Wypełniony formularz prześlij na adres: biuro@guk.gda.pl

 

2) Złożenie nowej deklaracji (DO-2) poprzez e-deklarację na stronie www.czystemiasto.gdansk.pl lub w Biurze Obsługi Klienta Gospodarki Odpadami Komunalnymi przy ul. Partyzantów 36 (budynek D).

 

ZMIANY DOTYCZĄCE WYPOSAŻENIA NIERUCHOMOŚCI NIEZAMIESZKANYCH W POJEMNIKI 

Od 1 lutego 2020 r. obowiązek wyposażenia nieruchomości w pojemniki do segregacji (5 kolorów) wraca do właścicieli nieruchomości niezamieszkanych (wyłącznie DO-2). Pojemniki zostaną zabrane po 1 lutego. Właściciele będą jednak mieli możliwość wykupu dotychczasowych pojemników lub ich wydzierżawienia od firmy świadczącej usługę odbioru odpadów w sektorze, jak i oklejenia pojemników prywatnych naklejkami zawierającymi informacje o rodzaju odpadu i firmie obsługującej pojemnik przez tę firmę.

 

Gmina będzie odbierała odpady z pojemników prywatnych właścicieli nieruchomości spełniających następujące warunki:

a) zostaną zadeklarowane w deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

b) pojemniki będą zgodne z kolorystyką przewidzianą dla segregacji odpadów (5 kolorów) i opisane jaki rodzaj odpadów jest w nich zbierany

c) zostaną opisane adresem miejsca gromadzenia odpadów oraz przez jaką firmę wywozową są obsługiwane

d) będą w dobrym stanie technicznym oraz będą nadawały się do obsłużenia przez śmieciarkę (wymagania dot. norm jakościowych pojemnika określono w Regulaminie utrzymania porządku i czystości) e) zostaną oczipowane przez firmę wywozową.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  • HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH Z NIERUCHOMOŚCI NIEZAMIESZKAŁYCH 01.01.2023-31.12.2023.

 

Wstecz

Szybki kontakt

Masz pytania dotyczące segregacji?
Chcesz zamówić pojemniki?
Zadzwoń lub napisz do nas!

+48 58 722 01 00

biuro@guk.gda.pl

Kontakt

Gdańskie Usługi Komunalne Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dawniej: Gdańskie Inwestycje Komunalne)

+48 58 722 01 00

biuro@guk.gda.pl 

www.guk.gda.pl

ul. Konna 35, 80-174 Otomin