Aktualności

Gdańska Eko Strefa na Jarmarku św. Dominika

Główną ideą wydarzenia jest zebranie w jednym miejscu jednostek miejskich, które tworzą projekty i kampanie na rzecz ochrony środowiska naturalnego oraz zrównoważonego rozwoju. W tym roku piknik odbędzie się na skwerze Heweliusza w ostatni weekend Jarmarku św. Dominika 2022 r.

 

Spotkanie z Eko Strefą ma zaznajomić mieszkańców z działaniami realizowanymi przez miasto na rzecz ochrony środowiska, propagować życie w idei zero waste oraz less waste, aby zapobiegać powstawaniu odpadów u samego ich źródła, a jak już powstaną, edukować jak świadomie i odpowiedzialnie z nimi postępować.

 

W specjalnie zaaranżowanej zielonej przestrzeni na Skwerze Heweliusza z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. W ramach Gdańskiej Eko Strefy pojawi się cała masa ekologicznych warsztatów kierowanych zarówno dla starszych jak i młodszych uczestników wydarzenia, podczas których będzie można wykonać ekologiczne produkty dla siebie i zabrać je ze sobą do domu. Zaprezentowany zostanie cały wachlarz porad, możliwości, pomysłów, działań i inspiracji opartych na konkretnych, życiowych przykładach dotyczący sposobów na prowadzenie zdrowego i aktywnego stylu życia, minimalizacji wytwarzania odpadów, oraz dbania o środowisko.

 

W programie na scenie wystąpi Miejski Teatr Miniatura ze specjalnie stworzonym edukacyjnym spektaklem pt. Kierunek Ziemia, znane blogerki zero waste opowiedzą o swoim stylu życia, zobaczyć będzie można na żywo jak zdrowo i smacznie ugotować coś z pozostałości, które zostały nam w lodówce, obejrzeć występ taneczny, czy też zrelaksować się przy spokojnej muzyce.

 

Ponad to organizowane będą aktywności na świeżym powietrzu, quizy, gry i zabawy dla dzieci, warsztaty zero waste, zielarskie, a także zaprezentowany zostanie bogaty program przygotowany przez jednostki miejskie.

 

W pikniku wezmą udział m.in.: Wydział Gospodarki Komunalnej, Zakład Utylizacyjny, Gdańskie Wody, Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna, Gdańskie Usługi Komunalne, PreZero, Gdański Ośrodek Sportu, Gdańskie ZOO, Straż Miejska - Eko Patrol, Port Czystej Energii, Hevelianum, Hotel Scandic, Studio tańca Dominiki Peszel „Siemanko”, Ziemiosfera, TIER i inni.

 

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na Facebooku: Gdańska Eko Strefa #Czyste Miasto Gdańsk | Facebook

Wstecz

Szybki kontakt

Masz pytania dotyczące segregacji?
Chcesz zamówić pojemniki?
Zadzwoń lub napisz do nas!

+48 58 722 01 00

biuro@guk.gda.pl

Kontakt

Gdańskie Usługi Komunalne Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dawniej: Gdańskie Inwestycje Komunalne)

+48 58 722 01 00

biuro@guk.gda.pl 

www.guk.gda.pl

ul. Konna 35, 80-174 Otomin