Aktualności

Super Sorter i STEFA na Gdańskiej Paradzie Niepodległości

11 listopada podczas Gdańskiej Parady Niepodległości na Targu Węglowym, obok zabytkowych pojazdów stanęła nasza STEFA - samochód do odbioru odpadów Gdańskich Usług Komunalnych.

Pomimo deszczowej pogody chętnych, aby zasiąść za jej kółkiem nie brakowało. Najmłodszych, ale nie tylko, bardzo interesowała obsługa samochodu, szczególnie podnośnika do opróżniania pojemników, który można uruchomić zdalnie, przy użyciu pilota.

Każde dziecko dostało balonik i kolorowanki uczące prawidłowej segregacji i działań proekologicznych. 

Maskotką naszego pokazu był oczywiście Super Sorter, który pozował do zdjęć, ale opowiada także o tym, jak gdańszczanie będą segregować śmieci od kwietnia 2018 roku.

O nowe zasady segregacji najczęściej pytali odwiedzjący nas dorośli: jak to się będzie odbywać w praktyce, jakie produkty gdzie wrzucać,  jak będzie wyglądało odbieranie posegregowanych śmieci.

Przypomnijmy, że nasza firma od kwietnia 2018 roku będzie odpowiedzialna za odbiór śmieci z rejonu VI, czyli dzielnic: VII Dwór, Brętowo, Piecki-Migowo, Suchanino, Siedlce, Ujeścisko-Łostowice. Natomiast z terenu całego Gdańska już teraz odbieramy odpady z tzw. gniazd segregacyjnych, w których zbierane są poszczególne frakcje odpadów. 

Wstecz

Szybki kontakt

Masz pytania dotyczące segregacji?
Chcesz zamówić pojemniki?
Zadzwoń lub napisz do nas!

+48 58 722 01 00

biuro@guk.gda.pl

Kontakt

Gdańskie Usługi Komunalne Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dawniej: Gdańskie Inwestycje Komunalne)

+48 58 722 01 00

biuro@guk.gda.pl 

www.guk.gda.pl

ul. Konna 35, 80-174 Otomin