Aktualności

Trzecia odsłona „Sprzątania Świata 2.0”

Gdańsk postawił na cykliczność popularnej akcji „Sprzątania Świata” i integrację wokół jej idei możliwie wielu środowisk. Po nurkach, kajakarzach, czy rodzinach, do działań zaproszone zostały odpowiedzialne marki, przedsiębiorstwa, organizacje i instytucje publiczne. Inicjatywa „Eko-wolontariat pracowniczy” potrwa przez cały miesiąc, a główna akcja w której również bierzemy udział odbędzie 27 czerwca. 

 

Głównym celem jest budowa proekologicznego efektu skali, a także edukacja wszystkich tych,  którym leżą na sercu dobro środowiska i estetyka naszego miasta. Nie ma wątpliwości, że takich zaangażowanych podmiotów  w Gdańsku nie brakuje, więc organizatorzy gorąco zapraszają wszystkich do wspólnego działania.

 

- Nie ma znaczenia czy Wasze firmy, organizacje są duże, średnie czy małe. Czy prowadzicie salon kosmetyczny, budujecie jachty, księgujecie w centrum usług wspólnych, a może tworzycie zgrany zespół organizacji pozarządowej. Każdy jest tak samo ważny. W tym projekcie, najważniejsza nie jest liczba uczestników, a zjednoczenie wokół wspólnego celu. Połączmy siły i pokażmy, że Gdańsk potrafi – zachęca Piotr Kryszewski, zastępca prezydenta ds. usług komunalnych.

 

Założenia akcji są bardzo proste. Organizacja, która zadeklaruje udział w inicjatywie, otrzymuje worki, rękawice (odbiór osobisty w Urzędzie Miejskim) i oczywiście gwarancję odbioru zebranych odpadów. Polem działań może być dowolny teren publiczny w całym Gdańsku. Jedyny warunek jest taki, że musi być on gminny. Jeśli będzie potrzebna wskazówka, gdzie warto się udać, organizatorzy służą  rekomendacją.

27 czerwca zapraszamy do akcji sprzątania okolicy zbiorników retencyjnych przy ulicy Świętokrzyskiej. To miejsce, w którym powstanie Park Południowy w Gdańsku. Na Eko-wolontariat zapraszamy w godzinach 12:00-17:00. 


Zebrane odpady prosimy składać w miejscach oznaczonych na mapce: koniec drogi technicznej od SP 6 (zbiornik retencyjny Świętokrzyska II) oraz w pobliżu parkingu przy zbiorniku retencyjnym Świętokrzyska I. Zostaną one odebrane po godzinie 17.00. 

Cieszymy się również, że nasza Gdańskie Usługi Komunalne włączyły się w trzecią odsłonę "Sprzątania Świata 2.0". 

 

Wstecz

Szybki kontakt

Masz pytania dotyczące segregacji?
Chcesz zamówić pojemniki?
Zadzwoń lub napisz do nas!

+48 58 722 01 00

biuro@guk.gda.pl

Kontakt

Gdańskie Usługi Komunalne Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dawniej: Gdańskie Inwestycje Komunalne)

+48 58 722 01 00

biuro@guk.gda.pl 

www.guk.gda.pl

ul. Konna 35, 80-174 Otomin